- Weather
- Iran
- Razavi Khorasan
- Kūh-e Chebkalī
Current Weather Kūh-e Chebkalī
Current weather for the city of Kūh-e Chebkalī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
29°C
feels like 33°C
| wind | 21 mph |
|---|---|
| wind gusts | 26 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 10 % |
| cloud cover | 42 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 38°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 25°C |
