Current Weather Kūh-e Chākhtekī
Current weather for the city of Kūh-e Chākhtekī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 19°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 13 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 20°C |
