Current Weather Kūh-e Behdān
Current weather for the city of Kūh-e Behdān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 17°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 24 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 17°C |
