- Weather
- Iran
- Khorāsān-e Jonūbī
- Kūh-e Akhchengī
Current Weather Kūh-e Akhchengī
Current weather for the city of Kūh-e Akhchengī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 20°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 28 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 26°C |
