- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Ku-ch’on
Current Weather Ku-ch’on
Current weather for the city of Ku-ch’on. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 20°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 59 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 14°C |
| Average: | 22°C |
