- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangbuk-do
- Ku-ch’on
Current Weather Ku-ch’on
Current weather for the city of Ku-ch’on. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 21°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 82 % |
| cloud cover | 97 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 18°C |
