- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Helmand
- Kuchnay Kōbar
Current Weather Kuchnay Kōbar
Current weather for the city of Kuchnay Kōbar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
40°C
feels like 45°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 3 % |
| cloud cover | 48 % |
| dew point | -10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 42°C |
| MIN: | 15°C |
| Average: | 30°C |
