- Weather
- Republic of Austria
- Salzburg
- Krispl
Current Weather Krispl
Current weather for the city of Krispl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 14°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1022 hPa |
| humidity | 31 % |
| cloud cover | 10 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 13°C |
