- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Kowŏn-ŭp
Current Weather Kowŏn-ŭp
Current weather for the city of Kowŏn-ŭp. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 4°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 90 % |
| cloud cover | 63 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 15°C |
