- Weather
- Republic of Bulgaria
- Pernik
- Kosacha
Current Weather Kosacha
Current weather for the city of Kosacha. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Thunderstorms
Valid to 17. 5. (00:00)
12°C
feels like 11°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1000 hPa |
| humidity | 84 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 14°C |
