- Weather
- Greece
- Peloponnese
- Korakovoúni
Current Weather Korakovoúni
Current weather for the city of Korakovoúni. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Severe Thunderstorms
Valid from 22. 5. (13:00) to 22. 5. (19:00)
23°C
feels like 24°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 51 % |
| cloud cover | 97 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 22. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 14°C |
| Average: | 23°C |
