- Weather
- North Korea
- Kangwŏn-do
- Kŏnsŏl-li
Current Weather Kŏnsŏl-li
Current weather for the city of Kŏnsŏl-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 17°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 57 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 16°C |
