- Weather
- North Korea
- Pyongyang
- Kŏnsal-li
Current Weather Kŏnsal-li
Current weather for the city of Kŏnsal-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 15°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 1 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 56 % |
| cloud cover | 59 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 13°C |
