- Weather
- North Korea
- Pyongyang
- Kŏnsal-li
Current Weather Kŏnsal-li
Current weather for the city of Kŏnsal-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 14°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 51 % |
| cloud cover | 71 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 13°C |
