- Weather
- Republic of Tajikistan
- Khatlon
- Kolkhozobod
Current Weather Kolkhozobod
Current weather for the city of Kolkhozobod. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
28°C
feels like 31°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 31 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 25°C |
