- Weather
- Republic of Korea
- Chungcheongnam-do
- Kok-ch’on
Current Weather Kok-ch’on
Current weather for the city of Kok-ch’on. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 14°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 96 % |
| cloud cover | 95 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 16°C |
