- Weather
- Republic of Korea
- Gangwon-do
- Kojang-gol
Current Weather Kojang-gol
Current weather for the city of Kojang-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 29°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 27 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 20°C |
