- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghazni
- Kōh-e Zarchah
Current Weather Kōh-e Zarchah
Current weather for the city of Kōh-e Zarchah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 20°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 7 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -16°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 19°C |
