- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Kabul
- Kōh-e Zar Sang
Current Weather Kōh-e Zar Sang
Current weather for the city of Kōh-e Zar Sang. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 15°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 39 % |
| cloud cover | 9 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 10°C |
