- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Helmand
- Kōh-e Wulārī
Current Weather Kōh-e Wulārī
Current weather for the city of Kōh-e Wulārī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 23°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 22 % |
| cloud cover | 24 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 17°C |
