- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Baghlan
- Kōh-e Wārah
Current Weather Kōh-e Wārah
Current weather for the city of Kōh-e Wārah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 7°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1024 hPa |
| humidity | 46 % |
| cloud cover | 42 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 10°C |
