- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badakhshan
- Kōh-e Walārkhūg
Current Weather Kōh-e Walārkhūg
Current weather for the city of Kōh-e Walārkhūg. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-8°C
feels like -11°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 55 % |
| cloud cover | 99 % |
| dew point | -15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | -1°C |
| MIN: | -23°C |
| Average: | -10°C |
