- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badakhshan
- Kōh-e Walārkhūg
Current Weather Kōh-e Walārkhūg
Current weather for the city of Kōh-e Walārkhūg. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-6°C
feels like -10°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 77 % |
| cloud cover | 86 % |
| dew point | -9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 5°C |
| MIN: | -25°C |
| Average: | -8°C |
