- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Helmand
- Kōh-e Tūtak
Current Weather Kōh-e Tūtak
Current weather for the city of Kōh-e Tūtak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
25°C
feels like 27°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 9 % |
| cloud cover | 25 % |
| dew point | -10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 21. 5.
| MAX: | 37°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 24°C |
