- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Parwan
- Kōh-e Tōp-e Darwāz
Current Weather Kōh-e Tōp-e Darwāz
Current weather for the city of Kōh-e Tōp-e Darwāz. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 13°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 27 % |
| cloud cover | 59 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 7°C |
