- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Tōghah
Current Weather Kōh-e Tōghah
Current weather for the city of Kōh-e Tōghah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
38°C
feels like 43°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 6 % |
| cloud cover | 34 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 21°C |
