- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Tārōnī
Current Weather Kōh-e Tārōnī
Current weather for the city of Kōh-e Tārōnī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
29°C
feels like 32°C
| wind | 23 mph |
|---|---|
| wind gusts | 37 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 12 % |
| cloud cover | 76 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 38°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 24°C |
