- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Tārōnī
Current Weather Kōh-e Tārōnī
Current weather for the city of Kōh-e Tārōnī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
37°C
feels like 40°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1000 hPa |
| humidity | 9 % |
| cloud cover | 17 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 42°C |
| MIN: | 14°C |
| Average: | 27°C |
