- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Sar-e Pol
- Kōh-e Tandōrak
Current Weather Kōh-e Tandōrak
Current weather for the city of Kōh-e Tandōrak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 19°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 20 % |
| cloud cover | 6 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 8°C |
