- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Sar-e Pol
- Kōh-e Talī Biland
Current Weather Kōh-e Talī Biland
Current weather for the city of Kōh-e Talī Biland. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 16°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 19 % |
| cloud cover | 40 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 7°C |
