- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Balkh
- Kōh-e Takahzār
Current Weather Kōh-e Takahzār
Current weather for the city of Kōh-e Takahzār. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 20°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 30 % |
| cloud cover | 15 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 20°C |
