- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Kōh-e Sīnah
Current Weather Kōh-e Sīnah
Current weather for the city of Kōh-e Sīnah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 20°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 35 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 18°C |
