- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Bamyan
- Kōh-e Shēkh
Current Weather Kōh-e Shēkh
Current weather for the city of Kōh-e Shēkh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
5°C
feels like 3°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 72 % |
| cloud cover | 66 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 10°C |
| MIN: | -15°C |
| Average: | -1°C |
