- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Parwan
- Kōh-e Shādmān
Current Weather Kōh-e Shādmān
Current weather for the city of Kōh-e Shādmān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-2°C
feels like -4°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 100 % |
| cloud cover | 85 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 9°C |
| MIN: | -18°C |
| Average: | -6°C |
