- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Saylāb
Current Weather Kōh-e Saylāb
Current weather for the city of Kōh-e Saylāb. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
5°C
feels like 4°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 61 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | -20°C |
| Average: | -2°C |
