- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Bamyan
- Kōh-e Sar Sūrākh
Current Weather Kōh-e Sar Sūrākh
Current weather for the city of Kōh-e Sar Sūrākh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
5°C
feels like 5°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 66 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 9°C |
