- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Sang-e Bayd
Current Weather Kōh-e Sang-e Bayd
Current weather for the city of Kōh-e Sang-e Bayd. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 11°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 24 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 12°C |
