- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Vardak
- Kōh-e Qābil
Current Weather Kōh-e Qābil
Current weather for the city of Kōh-e Qābil. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 5°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 53 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 17°C |
| MIN: | -12°C |
| Average: | 4°C |
