- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Panjshir
- Kōh-e Paych
Current Weather Kōh-e Paych
Current weather for the city of Kōh-e Paych. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-7°C
feels like -11°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 98 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 3°C |
| MIN: | -24°C |
| Average: | -10°C |
