- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Nuristan
- Kōh-e Pāskōnar
Current Weather Kōh-e Pāskōnar
Current weather for the city of Kōh-e Pāskōnar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-5°C
feels like -10°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 81 % |
| cloud cover | 5 % |
| dew point | -8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 5°C |
| MIN: | -16°C |
| Average: | -4°C |
