- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Nuristan
- Kōh-e Pāskōnar
Current Weather Kōh-e Pāskōnar
Current weather for the city of Kōh-e Pāskōnar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-1°C
feels like -4°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 70 % |
| cloud cover | 17 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 5°C |
| MIN: | -16°C |
| Average: | -4°C |
