- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Kōh-e Mīr Shāhī
Current Weather Kōh-e Mīr Shāhī
Current weather for the city of Kōh-e Mīr Shāhī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 18°C
| wind | 18 mph |
|---|---|
| wind gusts | 26 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 53 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 38°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 24°C |
