- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Daykundi
- Kōh-e Lay
Current Weather Kōh-e Lay
Current weather for the city of Kōh-e Lay. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 12°C
| wind | 16 mph |
|---|---|
| wind gusts | 41 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 21 % |
| cloud cover | 76 % |
| dew point | -8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | -12°C |
| Average: | 7°C |
