- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Bamyan
- Kōh-e Kundah Bālā
Current Weather Kōh-e Kundah Bālā
Current weather for the city of Kōh-e Kundah Bālā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 18°C
| wind | 16 mph |
|---|---|
| wind gusts | 34 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 20 % |
| cloud cover | 39 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 9°C |
