- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badakhshan
- Kōh-e Kowkay
Current Weather Kōh-e Kowkay
Current weather for the city of Kōh-e Kowkay. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-3°C
feels like -6°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 60 % |
| cloud cover | 18 % |
| dew point | -9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 8°C |
| MIN: | -18°C |
| Average: | -6°C |
