- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Vardak
- Kōh-e Khūk
Current Weather Kōh-e Khūk
Current weather for the city of Kōh-e Khūk. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
0°C
feels like -3°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 100 % |
| cloud cover | 90 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 11°C |
| MIN: | -21°C |
| Average: | -4°C |
