- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Vardak
- Kōh-e Khūk
Current Weather Kōh-e Khūk
Current weather for the city of Kōh-e Khūk. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
3°C
feels like -1°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 45 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 11°C |
| MIN: | -21°C |
| Average: | -4°C |
