- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Khowr
Current Weather Kōh-e Khowr
Current weather for the city of Kōh-e Khowr. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
29°C
feels like 32°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1002 hPa |
| humidity | 12 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 26°C |
