- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Khirs Darah
Current Weather Kōh-e Khirs Darah
Current weather for the city of Kōh-e Khirs Darah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 13°C
| wind | 16 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 13 % |
| cloud cover | 22 % |
| dew point | -14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 17°C |
| MIN: | -9°C |
| Average: | 5°C |
