- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghazni
- Kōh-e Katah
Current Weather Kōh-e Katah
Current weather for the city of Kōh-e Katah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 7°C
| wind | 26 mph |
|---|---|
| wind gusts | 40 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 18 % |
| cloud cover | 5 % |
| dew point | -14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 15°C |
| MIN: | -19°C |
| Average: | 2°C |
